Obratu v Bílém Podolí předcházela důrazná domluva v kabině

6. 9. 2020

Otočit nepříznivé skóre po prvním poločase se podařilo fotbalistům Červených Janovic v Bílém Podolí. Museli však hodně zabrat, protože tamní rezervní tým se prezentoval velmi dobrým výkonem a cítil body.

3. kolo
neděle 6. září 2020 od 17.00 hodin
Bílé Podolí B – Červené Janovice 2:5 (2:1)

Mistrovské utkání Bílé Podolí B - Červené Janovice 2:5 (2:1). Foto: Josef Morawitz„Máme za sebou velice těžké utkání, ve kterém z naší strany došlo v první půli k podcenění soupeře. Mysleli jsme si, ze všechno půjde samo. Opak byl pravdou a po bojovném výkonu domácích jsme v polovině hrací doby prohrávali 1:2. V kabině jsme si pak něco důrazněji řekli a do druhého poločasu jsme nastoupili s větší chutí a pokorou. Nakonec jsme zápas úspěšně zvládli a vyhráli 5:2,“ potvrdil hrající trenér Červených Janovic Štěpán Kacafírek.

Zhruba čtyřem stovkám diváků se muselo fotbalové představení líbit, avšak nedopadlo příliš dobře pro podolského útočníka L. Jelínka. Střelce jedné z branek totiž po souboji o míč s L. Červinkou v 62. minutě odvezla sanita zdravotnické záchranné služby s poraněným pravým ramenem do čáslavské nemocnice.

„Díky za skvělý zážitek!“ napsal na facebookovou stránku červenojanovických fotbalistů Josef Morawitz, který zavítal na hřiště 'kobylek' do Bílého Podolí s fotoaparátem.

Branky: 13. J. Šejvl, 22. L. Jelínek - 15. Š. Kacafírek, 50. T. Panenka, 53. R. Vavřina, 69. Dan. Uher, 90. D. Novák. Rozhodčí: P. Procházka.

Č. Janovice: P. Hons - J. Chvála, T. Řepka, V. Bouma, L. Červinka - J. Kubík, T. Panenka, Dan. Uher, D. Novák - R. Vavřina, Š. Kacafírek. Střídali: Dav. Uher, R. Mutl. Trenér: Š. Kacafírek.

Příští zápas: Červené Janovice - Miskovice (sobota 12. září od 13.30 hodin).

Další výsledky 3. kola III. třídy: Zbýšov - Uhlířské Janovice B 1:3, Záboří n. L. - Kluky 3:1, Rataje n. S. - Tupadly B 1:4, Sedlec B - Paběnice B 5:0, Vlkaneč - Sázava B 2:0, Horní Bučice - Miskovice 4:1. (lh)