Rataje se v týdnu bály ostudy, nakonec málem překvapily

26. 9. 2020

Jak nejlépe si měli fotbalisté Červených Janovic spravit chuť po prohře v Záboří nad Labem, než hned po týdnu vítězstvím, a pokud možno výrazným, nad nulovými Ratajemi nad Sázavou. Jednoduché to nebylo.

6. kolo
sobota 26. září 2020 od 15.30 hodin
Červené Janovice – Rataje nad Sázavou 3:0 (0:0)

Mistrovské utkání Červené Janovice - Rataje nad Sázavou 3:0 (0:0). Foto: Pavla HájkováKdo předpokládal, že jasný favorit převálcuje soupeře hned v prvním poločase, jako se mu to podařilo třeba s Vlkančí, nechápavě kroutil hlavou. Byli to totiž hosté, kteří měli více ze hry a vytvořili si tři nebo čtyři velmi dobré šance, avšak bez gólového efektu. A to se v týdnu údajně nechali dokonce slyšet, že kvůli možné ostudě do dějiště utkání ani nepřijedou.

Snad nejblíže zápisu do střelecké listiny byl z ratajské strany v 44. minutě J. Uher, jehož umístěný trestný kop na poslední chvíli vyškrábl brankář P. Hons na roh. Červené Janovice bez nemocných M. Jiránka, T. Panenky, Dan. Uhra a R. Vavřiny či stále zraněného J. Špitálníka působily v nových dresech dost bezradně a poprvé vystřelily mezi tyče až v 35. minutě zásluhou další nové posily D. Kuchaře z Polep, jehož změna dresu se stihla dohodnout v samém závěru letního přestupového období.

V daleko lepším světle se domácí mužstvo předvedlo na začátku druhé půle, kdy v rozmezí 47. a 58. minuty vsítilo díky M. Liberskému. D. Novákovi a V. Boumovi tři góly, a bleskově tak rozhodlo o povinné výhře. Přesně z poloviny hřiště zaskočil V. Bouma náhradního brankáře J. Kubištu, který o přestávce vystřídal I. Koldcsitera, jemuž byla hodně blízká zdržovací taktika.

Pak ještě Š. Kacafírek po svém typickém průniku nastřelil tyč, ovšem ve zbytku zápasu už to zase byla z pohledu Červených Janovic hra bez nápadu a pohybu. Navíc už jim chyběl za 'klukovinu' vyloučený D. Novák. Na výši testu jistě budou zvědavi i přítomní pozorovatelé z Horních Bučic, kde by se vzájemný souboj asi dvou největších aspirantů na postup do okresního přeboru měl uskutečnit v neděli 18. října od 14.30 hodin.

„Po nepovedeném zápase v Zaboří nad Labem jsme zabrali a vyhráli 3:0. Tato doba pro nás není vůbec růžová, protože nás kosí nemoci i zranění, a není to jednoduché. Příští týden už za nás nastoupí Václav Kadlec, takže nám to hodně pomůže,“ uvedl červenojanovický hrající trenér Štěpán Kacafírek.

Pozápasové dozvuky

Vyloučený David Novák z Červených Janovic dostal od disciplinární komise Okresního fotbalového svazu Kutná Hora dvouzápasový nepodmíněný trest.

Branky: 47. M. Liberský, 49. D. Novák, 58. V. Bouma. Rozhodčí: V. Müller. ČK: 52. D. Novák (Č. Janovice).

Č. Janovice: P. Hons - J. Chvála, T. Řepka, V. Bouma, D. Kuchař - T. Dvořák, D. Dvořák, D. Novák, M. Liberský - J. Kubík, Š. Kacafírek. Střídali: Dav. Uher, J. Víta, J. Zelený. Připraveni byli: M. Fiala, L. Hájek. Trenér: Š. Kacafírek.

Příští zápas: Tupadly B - Červené Janovice (neděle 4. října od 15.00 hodin).

Další výsledky 6. kola III. třídy: Uhlířské Janovice B - Kluky 3:4, Horní Bučice - Tupadly B 4:0, Sázava B - Záboří n. L. 2:1, Paběnice B - Miskovice (nehráno kvůli nezpůsobilému terénu), Zbýšov - Bílé Podolí B 4:2, Sedlec B - Vlkaneč 5:1. (lh)