Ukrajinský kvintet nasměroval Soběšín ke třem bodům

6. 9. 2020

Hned pět cizinců se objevilo v základní sestavě Soběšína, soupeře červenojanovické fotbalové rezervy. A právě Ukrajinci vytvořili osu týmu, který po minulé výhře na Kaňku uspěl i v domácím prostředí.

3. kolo
neděle 6. září 2020 od 16.00 hodin
Soběšín – Červené Janovice B 4:2 (3:2)

Mistrovské utkání Soběšín - Červené Janovice B 4:2 (3:2). Foto: Pavla HájkováHosté moc času na sžití s velmi nerovnou a zaplevelenou hrací plochou, navíc plnou kamínků a kousků větví, neměli, protože už v 11. minutě prohrávali o dva góly. Odpověděli však stejnou mincí. Bleskově vyrovnali, když v 15. minutě se štěstím proměnil penaltu D. Dvořák po zákroku na Z. Schneiderwinda a tento faulovaný hráč se pak v 17. minutě trefil z přímého kopu. Nejvýhodnější standardní situaci ale měl ještě v prvním poločase po nešťastném přestupku J. Zeleného i Soběšín a opět se ujal vedení.

Fotbalisté Červených Janovic usilovali ve druhé půli o remízu, tlačili se dopředu, nastřelili břevno, měli několik přímých kopů z nadějné vzdálenosti a hlavně velkou příležitost D. Dvořáka, který v rozhodující chvíli na centrovaný míč kousek před brankovou čárou nedosáhl.

Na druhé straně nesměli zapomínat na zadní vrátka, protože i soupeř uskutečnil zhruba stejný počet nebezpečných výpadů. A nakonec mu patřil poslední střelecký zápis, jenž v 81. minutě definitivně rozhodl o tom, že k žádnému exportu bodů nedošlo.

Branky: 9., 81. Y. Sakal, 11. D. Brož, 32. D. Soucha z penalty - 15. D. Dvořák z penalty, 17. Z. Schneiderwind. Rozhodčí: J. Volenec.

Č. Janovice B: M. Malovaný - J. Zelený, M. Fiala, J. Hájek, M. Sýkora - L. Hájek, I. Hájek, J. Víta, R. Blažek - D. Dvořák, Z. Schneiderwind. Střídali: P. Pallendal, M. Liberský. Mužstvo vedl: L. Hájek.

Příští zápas: Červené Janovice B - Kačina (sobota 12. září od 10.30 hodin).

Další výsledky 3. kola IV. třídy, sk. B: Nepoměřice - Křesetice B 4:5, Malín B - Kaňk B 3:0, Malešov B - Zruč n. S. B 1:0, Suchdol B - Kačina 4:0. (lh)