Úvod sezony jako hrom! Persony přilákaly do Sedlce tisíc lidí

23. 8. 2020

Tak to už tady dlouho nebylo, respektive jestli vůbec se to někdy na Kutnohorsku stalo. Na mistrovskou premiéru v nové éře fotbalových Červených Janovic se do Sedlce přišla podívat tisícovka lidí!

1. kolo
neděle 23. srpna 2020 od 17.00 hodin
Sedlec B - Červené Janovice 4:8 (1:4)

Mistrovské utkání Sedlec B - Červené Janovice 4:8 (1:4). Foto: Pavla HájkováPočetná návštěva se podle vývoje na letním přestupovém trhu dala předpokládat, ale tohle předčilo všechna očekávání. A nutno podotknout, že domácí klub se na to velmi dobře připravil a posílenou pořadatelskou službu zvládl na jedničku, včetně protikoronavirových opatření. A co vůbec způsobilo takový divácký zájem o utkání druhé nejvyšší okresní soutěže? V dresu ambiciózních Červených Janovic se sešli dva bývalí reprezentanti - M. Jiránek a hlavně zatracovaný i obdivovaný bouřlivák T. Řepka. Když se k tomu přičetlo dvanáct branek, nemohl duel z pohledu nezaujatého pozorovatele dopadnout lépe.

Divokou gólovou přestřelku sedlecké rezervy a Červených Janovic začal i skončil hostující hrající trenér Š. Kacafírek, když v 5. a 88. minutě nádherně proměnil přímý kop. Kromě toho se trefil ještě dvakrát a byl hlavním strůjcem vítězství. Velmi dobře se zapsal také další debutant v červenojanovickém dresu D. Novák z Církvice, který hrál naposledy za rakouský Wiener Neustadt, ale prošel i mládežnickými kategoriemi v Čáslavi a Mladé Boleslavi. Pro soupeřovu obranu byl svou rychlostí hodně nebezpečný a ve dvou případech se sám postaral o změnu skóre.

Co Červené Janovice v utkání trápilo, byl lýtkový sval. Hned tři hráči totiž kvůli jeho zranění museli do poločasové přestávky opustit hřiště: M. Jiránek, J. Špitálník a O. Štěpán. „To jsem nezažil. Asi byli na masáži, která nedopadla dobře,“ odlehčil situaci pro Kutnohorský deník Štěpán Kacafírek. „Děkujeme soupeři, jak se na zápas připravil. Skvělá návštěva je vizitka celého fotbalového boomu. Neděláme to pro sebe a svá ega, ale pro celý okres. Chceme, aby takto plno bylo všude, kam přijedeme. Celý projekt děláme hlavně pro lidi, aby se bavili,“ dodal hrající trenér.

Branky: 44. N. Kožnar, 65. J. Ďoubal, 74., 77. J. Svoboda - 5., 56., 67., 88. Š. Kacafírek, 10. Dan. Uher, 27., 78. D. Novák, 43. O. Štěpán. Rozhodčí: J. Řípa - T. Volenec, M. Klobása.

Č. Janovice: P. Hons - J. Chvála, T. Řepka, V. Bouma, R. Vavřina - J. Kubík, M. Jiránek, Dan. Uher, D. Novák - J. Špitálník, Š. Kacafírek. Střídali: O. Štěpán, M. Vondráček, L. Červinka. Připraven byl: M. Malovaný.

Příští zápas: Červené Janovice - Vlkaneč (sobota 29. srpna od 14.00 hodin).

Další výsledky 1. kola III. třídy: Záboří n. L. - Rataje n. S. 8:0, Paběnice B - Uhlířské Janovice B 2:4, Zbýšov - Sázava B 0:1 pk, Vlkaneč - Horní Bučice 2:8, Bílé Podolí B - Kluky 2:3 pk, Tupadly B - Miskovice 4:2. (lh)