Kaňk si třikrát nepohlídal centrovaný míč z pravé lajny

16. 8. 2020

První pohárové kolo mezi Červenými Janovicemi a Kaňkem bylo pro oba týmy generálkou před zahájením třetí třídy, respektive okresního přeboru, ve které se bojovalo o jedno místo v jarním čtvrtfinále.

neděle 16. srpna 2020 od 17.00 hodin
Červené Janovice – Kaňk 3:2 (3:2)

Pohárové utkání Červené Janovice - Kaňk 3:2 (3:2). Foto: Pavla HájkováDo další fáze soutěže s názvem 'O Stříbrný míč' nakonec postoupilo domácí mužstvo, které profitovalo z centrovaných balonů z pravé strany do šestnáctky soupeře. Po rohových kopech Dan. Uhra skóroval dvakrát hlavou Š. Kacafírek (podruhé po hlavičkové mezihře od R. Vavřiny) a těsně před poločasovou přestávkou vstřelil vítěznou branku J. Špitálník, jehož přesně našel J. Kubík.

Velkou zbraní Kaňku byla nejdříve kombinace s dvěma gólovými zakončeními R. Jeřábka a J. Horkého a po změně stran i náběhy F. Černohlávka za obranu. Ten mohl v úvodu druhé půle vyrovnat, ovšem po nepřesném zakončení sólového úniku se na sebe hodně zlobil. Na druhé straně hrací plochy byl nejblíže gólu M. Jiránek, ale míč nasměroval pouze do tyče.

Červené Janovice tedy ve vyrovnaném utkání porazily celek z okresního přeboru 3:2 a na jaře se mohou těšit na dalšího protivníka, a sice Uhlířské Janovice. Ty v prvním kole Poháru Okresního fotbalového svazu Kutná Hora 'vypráskaly' na soupeřově hřišti Horní Bučice 9:1.

„Zápas s Kaňkem nám ukázal spoustu nedostatků, na kterých musíme zapracovat a zlepšit se v nich. Jsme rádi, že jsme vybojovali postup, a děkujeme hostujícím fanouškům za výbornou atmosféru. Teď už se budeme připravovat na první mistrovské utkání v Sedlci,“ konstatoval hrající trenér Červených Janovic Štěpán Kacafírek.

Branky: 10., 36. Š. Kacafírek, 42. J. Špitálník - 8. R. Jeřábek, 37. J. Horký. Rozhodčí: J. Uher - L. Kocourek, J. Švorc.

Č. Janovice: P. Hons - L. Červinka, V. Bouma, J. Kubík, M. Vondráček - J. Chvála, M. Jiránek, Dan. Uher, R. Vavřina - J. Špitálník, Š. Kacafírek. Střídal: O. Štěpán. Připraveni byli: T. Dvořák, Dav. Uher, M. Malovaný.

Ostatní výsledky prvního kola Poháru OFS Kutná Hora: Nové Dvory - Malín 2:1, Kluky - Zbraslavice 2:3, Suchdol B - Paběnice 5:6, Zbýšov - Tupadly 2:3, Horní Bučice - Uhlířské Janovice 1:9, Kutná Hora B - Chotusice 3:1, Vrdy B - Malešov 1:0.

Program druhého kola Poháru OFS Kutná Hora: Nové Dvory - Zbraslavice, Tupadly - Paběnice, Červené Janovice - Uhlířské Janovice, Vrdy B - Kutná Hora B. (lh)

Prohlédněte si fotogalerii pod článkem, více fotografií najdete ZDE.