Záboří narazilo v pohárovém předkole na polepskou zeď

8. 8. 2020

Po dvou letech na stejného soupeře natrefili fotbalisté Červených Janovic v předkole Poháru Okresního fotbalového svazu Kutná Hora a opět byli úspěšní. Záboří nad Labem tentokrát vyřadili v domácím prostředí.

sobota 8. srpna 2020 od 14.30 hodin
Červené Janovice – Záboří nad Labem 2:0 (1:0)

Pohárové utkání Červené Janovice - Záboří nad Labem 2:0 (1:0). Foto: Pavla HájkováČervené Janovice den před výkopem avizovaly příchod sparťana T. Řepky, jehož čeká premiérový start v novém působišti v neděli 23. srpna na úvod mistrovské sezony v Sedlci, avšak hlavním strůjcem jejich postupu do prvního pohárového kola byla jiná posila. A sice urostlý brankář P. Hons z Polep, který hned v prvním utkání přesvědčil o svých kvalitách.

Záboří nad Labem si totiž především v prvním poločase vypracovalo více gólových šancí, ovšem narazilo na zeď v podobě právě P. Honse. Ten po gólu Š. Kacafírka ze 17. minuty držel hubené vedení nekompletních domácích, které stejný kanonýr pojistil až v 73. minutě po centru M. Jiránka.

„Jednalo se o první oficiální zápas v nové sezoně, takže jediný cíl byla výhra. Hrálo se v těžkém počasí, ale i když jsme měli určité problémy se sestavou a kvalitní soupeř se prezentoval nepříjemným stylem, tak jsme utkání zvládli a postoupili,“ shrnul červenojanovický trenér Štěpán Kacafírek.

V prvním pohárovém kole se Červené Janovice střetnou s nasazeným Kaňkem. Soupeře přivítají v neděli 16. srpna od 17 hodin. Ještě předtím, od 14 hodin, by mělo béčko sehrát přípravný duel s Močovicemi.

Branky: 17., 73. Š. Kacafírek. Rozhodčí: J. Volenec - J. Švorc, P. Procházka.

Č. Janovice: P. Hons - J. Chvála, V. Bouma, M. Jiránek, M. Vondráček - L. Červinka, J. Kubík, D. Hájek, R. Vavřina - A. Dlouhý, Š. Kacafírek. Střídali: L. Hájek, M. Liberský, R. Blažek. Připraven byl: M. Malovaný. Trenér: Š. Kacafírek.

Ostatní výsledky předkola Poháru OFS Kutná Hora: Štrampouch - Suchdol B 0:7 (ukončeno v 43. minutě pro nedostatečný počet hráčů domácího mužstva), Okřesaneč - Kluky 3:4 pk, Zbýšov - Miskovice 3:1, Močovice - Vrdy B 2:7, Žleby - Horní Bučice 0:5.

Program prvního kola Poháru OFS Kutná Hora: Nové Dvory - Malín, Kluky - Zbraslavice, Suchdol B - Paběnice, Zbýšov - Tupadly, Červené Janovice - Kaňk, Horní Bučice - Uhlířské Janovice, Kutná Hora B - Chotusice, Vrdy B - Malešov. (lh)

Prohlédněte si fotogalerii pod článkem, více fotografií najdete ZDE.