Gólman si před odchodem do Miskovic zahrál v útoku

22. 8. 2020

Hlavně ve znamení příchodů nových fotbalistů se nesly letní přestupy v Červených Janovicích. Jako jediný nabral opačný směr brankář M. Dlouhý, který se na rok rozloučil v přátelském zápase v Potěhách.

sobota 22. srpna 2020 od 17.00 hodin
Potěhy – Červené Janovice B 3:2 (2:2)

Přátelské utkání Potěhy - Červené Janovice 3:2 (2:2). Foto: Pavla HájkováPoslední utkání den před premiérou za Miskovice si užil v útoku a chybělo málo, aby ve druhém poločase skóroval. Nepovedlo se, a tak těsné vítězství mohl slavit domácí tým, který rozhodující branku vstřelil pět minut před koncem. Těsně předtím rozvlnil na druhé straně hřiště síť i O. Štěpán, ale branka neplatila kvůli ofsajdu.

Gólové hody na vysoko střiženém trávníku byly k vidění hlavně v úvodní části, kdy se oba celky rovnoměrně podělily do 24. minuty o čtyři trefy. Na vedení soupeře dokázali hosté dvakrát zareagovat díky O. Štěpánovi a M. Fialovi, ovšem při třetím pokusu se už nevešli do časového limitu.

Přátelský duel nabídl také souboj generací. Zatímco za Potěhy nastoupil šestašedesátiletý Z. Šindelář, benjamínkem v sestavě červenojanovické rezervy byl čtrnáctiletý J. Duspiva. „I toto je cesta, kterou bychom se chtěli do budoucna ubírat. Dávat v béčku šanci mladým hráčům,“ zdůraznil mecenáš klubu Roman Mutl.

Branky: 8. P. Samek, 14. O. Sixta, 85. J. Vejtasa - 11. O. Štěpán, 24. M. Fiala. Rozhodčí: R. Richard (laik).

Č. Janovice B: M. Malovaný - M. Vondráček, D. Uher, M. Fiala, M. Sýkora - A. Dlouhý, I. Hájek, M. Hájek, O. Štěpán - M. Dlouhý, R. Mutl. Průběžně střídali: J. Duspiva, P. Pallendal, L. Hájek. Mužstvo vedl: L. Hájek.

Příští zápas: Červené Janovice B - Suchdol B (sobota 29. srpna od 17.00 hodin). (lh)

Prohlédněte si fotogalerii pod článkem, více fotografií najdete ZDE.